תיירות קיבוץ יד מרדכי , אטרקציות וערכים לכל הגילאים
אטרקציות לכל המשפחה - תיירות יד מרדכי
יד מרדכי, כי אין דבורים כאלה!
מבצע יולי אוגוסט למשפחות
חוויה קיבוצית מתוקה בימי שני וחמישי


זום זום זום עולה הזמר מכוורת הדבורים, כאן עובדים וגם שרים - כי צריך את הכוורת לסדר ולנקות ולהתכונן לכל המשפחות!

הדבורים החרוצות של קיבוץ יד מרדכי עובדות קשה במהלך כל השנה. עכשיו כשחלות הדבש כבר מלאות, הכוורות מצוחצחות ונקיות, מוכנות
החרוצות לקבל את המבקרים ולארח משפחות וילדים במהלך הקיץ.

ב"בית הדבש והדבורה" של מכוורת יד מרדכי, הגדולה בארץ, ילמדו הילדים על תהליך ייצור הדבש. דבוראי\ת לבוש בחליפת עבודה מיוחדת ייקח את המשפחות לסיור במכוורת ויפתח כוורת אמתית ב"שידור חי" מול המבקרים. באמצעות הפעלות מיוחדות יקבלו המבקרים הצצה מלהיבה לעולמן המרתק של הדבורים, הם ילמדו על חייהן, על המבנה המשפחתי המיוחד בכוורת, על המלכה והפועלות וכמובן על תהליך ההאבקה, ייצור הדבש ותרומתו לגוף האדם. לסיום הפעילות ילקקו המבקרים דבש טרי וטהור ויכינו נרות מדונג דבורים אמיתי תוצרת יד מרדכי.

בהמשך הסיור- נסיעה  על עגלה הרתומה לטרקטור בסיור מיוחד וחוויתי, נעצור במספר נקודות ונשמע הסברים וסיפורים ברוח קיבוצית. לאחר מכן הטרקטור יוריד אותנו  בבית "קיבוץ של פעם", שם יחזרו המבקרים בגלגל הזמן אל ימי תחילת הקיבוץ לפני קום המדינה.

הצעירים ילמדו להכיר חפצים שאינם קיימים עוד בחיי היום יום של העולם המודרני וישתתפו בפעילות חווייתית באווירה נוסטלגית של ראשית ימי הקיבוץ. הזיכרונות, החפצים והסיפורים יצליחו לשעשע ולהצחיק את המבוגרים והצעירים כאחד.

לסיום יגיעו המשפחות לאתר שחזור קרב תש"ח בו יוכלו לספוג קצת היסטוריה. הילדים יטפסו על טנקים שנותרו בשטח, יישבו במשוריין ויקבלו הסברים על כלי הנשק של אותם ימים. ניתן להתגנב בתעלות הקשר ולשמוע את סיפור הקרב מעמדות השמע שנמצאות במקום.

פתוח: ביולי אוגוסט ימי שני וחמישי 09:30-14:00
משך הפעילות: פעילות מתחילה בכל חצי שעה בין השעות
09:30-14:00 ואורכת 2.5-3 שעות.
לפרטים נוספים: 08-6720559 | 052-3923104
פייסבוק-תיירות יד מרדכי.
כתובתנו בוויז: בית הדבש והדבורה יד מרדכי.

תמונות - תיירות יד מרדכי

w

 

w.facebook.com/tourymym.co.il


  קיבוץ יד מורדכי | ד.נ. חוף אשקלון | טל: 08-6720559 | נייד: 052-3923104