גלריה מבצעים אטרקציות
בית הארחה אור הגנוז

ור הגנוז הוא ישוב חרדי השוכן בסמוך למירון ולחורש הטבעי המלבלב, ומול הר מירון הירוק. תושבי הישוב הקהילתי-שיתופי הקימו בו בית הארחה מקסים, והם שמחים להזמינכם לנופש למהדרין מן המהדרין, באוירה תורנית שקטה ונעימה.
הגליל העליון, קברי הצדיקים המאירים אותו והיופי הטבעי המפעם בו, מחכים לכם.
אנחנו כאן - לשרותכם, כדי שתוכלו ליהנות ממנו ככל שניתן...

כשרות  

ההשגחה על המטבח היא מטעם בד"ץ "שומרי משמרת הקודש - אור הגנוז", בנשיאות רב הישוב - כמוהר"ר מרדכי שיינברגר שליט"א (מהרובע בירושלים), ובראשות מו"ץ הישוב - הרה"ג ר' יוסף ליזרוביץ שליט"א (מחצור הגלילית, דיין בביה"ד של הרב וואזנר).

במטבח, שכל עובדיו הם חרדים, ישנו משגיח צמוד.הכשרי המוצרים הם: בד"ץ העדה החרדית, הרב לנדא והרב רובין. 

אצלנו - "מהדרין" זה לא רק במטבח.

בבית ההארחה היחידי בבעלות והנהלה חרדית, שכל עובדיו הם שומרי תו"מ יר"ש, תוכלו ליהנות מנופש רגוע באמת: כל דרישות ההלכה נשמרות לחומרה, כולל: שמירת שבת (יש עירוב מהודר), צניעות, מניעת מגע בין קבוצות שאינן מתאימות ועוד ועוד...

ומעל הכל - עצם השהייה דווקא בתוככי ישוב חרדי תעניק לכם חווית אירוח יהודית אמיתית, כמו של פעם.

הציבור התורני כבר לא צריך להתפשר.  

על הישוב

אור הגנוז, ישוב חרדי ליד מירון, הוא יוצא דופן בכל מובן אפשרי. הרבי בחיידר (תלמוד-התורה) של הישוב, למשל, מלמד רפואה סינית בשעות אחה"צ. בחג הסוכות הוא נטש לכמה שעות את האושפיזין, כדי להחליף חבר שעובד בסופר, שיוכל גם הוא לשבת בסוכה. את הסוכה הזו, אגב, בנו עבורו החברים שרצו לראות אותו נכנס לחג דוקא מתוך שמחה ונחת רוח, למרות העומס הגדול בחנות לפני החג. על-גבי לוח המודעות בבית-המדרש, מופיעות זו לצד זו מודעות על מועדי שיעורי תורה חדשים, תורנות לנקוי בית המדרש וגם - גיוס חברים לגינון... דפיקות חזקות על הדלת בשעות הקטנות של הלילה לא מבהילות שם אף-אחד. אלו השעות שבהן החברים מעירים זה את זה, כדי להתייצב בבית-המדרש ולצלול במעמקי פנימיות התורה.

מה שהכי מפתיע הוא, שחברי הישוב בכלל לא מבינים איך אפשר לחיות אחרת. עבורם, המשמעות האמיתית של עבודת השם היא לחיות למען הזולת; התכלית של כל המצוות, היא קיום הכלל הגדול בתורה: "ואהבת לרעך כמוך". לכן, הם מסבירים - ע"פ תורתו של מוהרי"ל אשלג זצוק"ל, "בעל הסולם" - האדם צריך לחיות בחברה שבה הוא משכלל כל הזמן את היכולת שלו לאהוב את הזולת, להרגיש אותו ולהשלים לו את כל מחסורו. יתרה מכך, הרי ידוע כי הסיבה להתמשכות הגלות נעוצה בכך שעדיין לא תוקנה העבירה של "שנאת חינם" שבשלה נחרב ביהמ"ק - ולכן, הדרך היחידה לזרז את בוא הגאולה היא לקיים חברה מתוקנת. באור הגנוז מנסים להקים מודל לחברה כזו - מתוך אמונה ש"לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין להבטל ממנה". מהי חברה מתוקנת? כיצד הפרט יכול להרתם לטובת הכלל מבלי שיגרם לו נזק העלול לפגוע בעבודת השם שלו? על שאלות אלו, ועוד רבות אחרות, מנסים לענות שם באמצעות התנסות מעשית בעבודה משותפת ובחיים משותפים.

לתאום הרצאות ומגוון פעילויות להכרות מקרוב עם הרעיון שמאחורי 'אור הגנוז' - מרכז 'אשכולות'.
לחץ על התמונות להגדלתם

 


  ישוב אור הגנוז | guest@orhaganuz.com| טלפון: 04-6980792